Automatyka budynkowa

Automatyka budynkowa jest obecnie niezbędnym i jednocześnie wymaganym elementem każdego obiektu mieszkalnego, publicznego czy przemysłowego. Jej zadaniem jest nie tylko zapewnienie większego bezpieczeństwa, ale też zwiększenie komfortu użytkowników oraz ograniczenie kosztów zużycia energii. Systemy automatyki budynkowej usprawniają między innymi sterowanie oświetleniem czy ogrzewaniem, dzięki czemu wykorzystanie energii jest optymalne.

 

Zachęcamy do korzystania z naszych usług wszystkich przedsiębiorców, zarówno z samego Poznania i Wielkopolski, jak i innych miejsc naszego kraju, którzy potrzebują usług automatyka. Dlaczego? Ponieważ oferowane przez nas systemy automatyki budynkowej ułatwiają zarządzanie, monitorowanie i sterowanie elektrycznymi, mechanicznymi i innymi instalacjami wewnątrz budynku.

Systemy BMS

Komunikacja w systemach BMS

Dzięki modułom, które obsługują praktycznie każdy liczący się protokół komunikacji w systemach BMS (building management system) można tworzyć zarówno proste i tanie systemy automatyki budynkowej jak i bardzo złożone, zaawansowane oraz na najwyższym światowym poziomie.

 

Warto wspomnieć, iż w oparciu o te same sterowniki jest projektowana automatyka przemysłowa, dlatego charakteryzuje je duża szybkość działania i absolutna niezawodność.

Protokoły obsługiwane przez sterowniki BMS:
KNX – DALI – DMX – MBUS – DLMS – enOcean – SMI – LonWorks – BACnet – MPBus

Sterowanie HVAC

OGRZEWANIE WENTYLACJA KLIMATYZACJA

  • Automatyzacja systemów wentylatorowych.
  • Automatyzacja klimatyzacji
  • Automatyzacja układów grzewczych.

Monitoring zużycia mediów

Monitoring zużycia energii elektrycznej

Układy pomiarowe wpięte do sieci pozwalają zmierzyć zużycie oraz wiele innych parametrów poboru prądu. Przy pomocy narzędzi raportujących można w prosty sposób zdiagnozować newralgiczne punkty instalacji które w dalszym działaniu pozwolą na wprowadzenie oszczędności.

Monitoring zużycia wody i gazu

Przy pomocy przemysłowych liczników montowanych bezpośrednio na rurach uzyskujemy bardzo dokładne pomiary zużycia, które można wykorzystać zarówno do sterowania pompami i zaworami jak i do archiwizacji i raportowania.

Zdalny dostęp

Sterowanie budynkiem za pomocą urządzeń mobilnych.

Oszczędność

Efektywniejsze gospodarowanie energią i wodą.

Bezpieczeństwo

System alarmowania i powiadomień.

Komfort

Ciągła kontrola nad temperaturą oraz jakością powietrza.