Robotyka

W naszej firmie pracują najlepsi specjaliści, których pasją jest robotyka. Pozwala nam to na realizację nawet najbardziej skomplikowanych zadań, jakie stawiają przed nami nasi Klienci. Tworzymy w pełni zautomatyzowane stanowiska zrobotyzowane.

Robotyzacja 2021-2025

Mając na uwadze nieodległe plany rządowe dotyczące wprowadzenia ulgi na robotyzację już w 2021 roku pragniemy Państwa poinformować o możliwości współpracy i naszego wsparcia w tym zakresie.
 

Mamy odpowiednie doświadczenie oraz zasoby do podjęcia współpracy przy projektach robotyzacji stref produkcyjnych i magazynowych.

Do listy naszych produktów wprowadzamy automaty zrobotyzowane, stanowiska z robotami wyposażone w miejsca na palety oraz przenośniki bazujące.

Robotyka przemysłowa

Paletyzacja / depaletyzacja

To od szybkości i skuteczności pakowania produktów w dużej mierze zależy, jak wydajna będzie cała linia produkcyjna. Paletyzacja, depaletyzacja oraz pakowanie są zadaniami wymagającymi dużego wysiłku fizycznego. Przy brakach kadrowych w firmie można boleśnie to odczuć, zarówno pod względem finansowym, jak i typowo fizycznym. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi robotyka.

 

Jak można ograniczyć takie potencjalne straty oraz pozbyć się problemów kadrowych przy paletyzacji i depaletyzacji? Wybierając przeznaczone do tego stanowiska zrobotyzowane. Automatyzacja linii pakujących jest jedną z usług, jaką świadczy firma Raion.

Robotyka przemysłowa

Depaletyzacja

Depaletyzacja obejmuje również wypakowywanie z opakowań zbiorczych. Robot współpracujący HANWHA wyposażony w dedykowany chwytak.

Depaletyzer

Stanowiska montażowe

Jedną z naszych specjalności jest automatyzacja stanowisk montażowych. Już wielokrotnie mieliśmy okazję wykazać się przy tego rodzaju pracach. Dlatego specjaliści z zakresu robotyki mogą pochwalić się niemałym doświadczeniem, które wpływa na doskonałą jakość naszych realizacji. Zaprogramują oni odpowiednie trajektorie ruchów, a także ustawią parametry indywidualnie dobrane do procesu.

Montaż robotów przemysłowych

Roboty Współpracujace

Roboty współpracujące są zaprojektowane do pracy z ludźmi i wykorzystuje się w nich m.in. rozwiązania sterowania zapewniające bezpieczeństwo pracy (dotyczy to m.in. bezpiecznego zatrzymania). Są one też tańsze niż roboty tradycyjne (średnio od dwóch do czterech razy) i mogą zastępować te ostatnie w części aplikacji. Przykładowo mogą to być zastosowania związane z produkcją motoryzacyjną, aplikacje w przemyśle metalowym, spożywczym i wielu innych. Dotyczy to również zastosowań precyzyjnych – np. przy wytwarzaniu sprzętu medycznego czy elektronicznego.

Roboty współpracujące

Pick & Place

Kolejnym rozwiązaniem, które w odczuwalny sposób może poprawić sprawność procesu produkcji w każdej firmie, jest robotyzacja typu Pick & Place, opracowana specjalnie dla naszych Klientów przez specjalistów od robotyki.

 

Każdy z Państwa, kto zdecyduje się na ten wybór, otrzyma przystosowane do panujących na danej linii produkcyjnej warunków roboty. Ich zadaniem będzie zbieranie i podnoszenie części – od tych najmniejszych, po największe i najtrudniejsze w przeniesieniu przez człowieka. Bardzo łatwo można przeprogramować każdy z robotów i dostosować go do pracy w nowych warunkach. To czyni je wielofunkcyjnymi, odnajdującymi się w każdej fabryce. Automatyka przemysłowa w połączeniu z robotami sprawią, że fabryka będzie dużo wydajniejsza i bardziej opłacalna dla każdego przedsiębiorcy.

pick and place