Rozkładarka do kartonów

Składarka do kartonów – lub inaczej rozkładarka do kartonów bądź formierka – to urządzenie wykorzystywane w procesie składania i formowania kartonów, pudełek czy opakowań kartonowych. Składarka jest używana przede wszystkim do uformowania oraz zamknięcia spodu opakowania, a czasem też naklejenia taśmy samoprzylepnej na ich dolną spoinę, co zapewnia trwałe i bezpieczne zabezpieczenie. Choć na pierwszy rzut oka proces ten wydaje się mało znaczący, to ma on strategiczne znaczenie dla efektywności produkcji. W ofercie Raion Automatyka znajdą Państwo roboty oraz maszyny, których zadaniem jest klejenie kartonów oraz całkowita automatyzacja tej czynności na liniach pakujących przeznaczonych do pakowania produktów.

Automatyczne składanie pudełek kartonowych

Składarki do kartonów mogą mieć różne rozmiary i poziomy automatyzacji. Oferujemy zaawansowane formierki automatyczne, które mogą działać samodzielnie, umożliwiając wysoką przepustowość i efektywność produkcji. Mogą być wykorzystywane w magazynach, zakładach produkcyjnych, centrach logistycznych i innych miejscach, gdzie jest potrzebne rozkładanie i pakowanie kartonów w dużych ilościach. Przejrzyste i proste w obsłudze panele operatorskie oraz jasne komunikaty sprawiają, że do obsługi maszyny wystarczy jeden przeszkolony operator – i to tylko po to, aby ustawić program lub skontrolować pracę urządzenia.

 

Składanie pudełka kartonowego to prosta, monotonna czynność, która podlega całkowitej automatyzacji, dzięki temu można uwolnić kapitał ludzki i wykorzystać potencjał pracowników w innych sektorach przedsiębiorstwa. Maszyna do składania kartonów (oraz do zaklejania kartonów od dołu) to rozwiązanie dla dużych i średnich firm, w których efektywność linii produkcyjnych na każdym etapie jest kluczowa dla rentowności.

Składanie kartonów

Składarka kartonów od Raion Automatyka – optymalizacja produkcji

Automatyczna rozkładarka kartonów od Raion Automatyka to gwarancja optymalizacji produkcji przy zastosowaniu najnowocześniejszych technologii robotycznych. Nasi specjaliści wiedzą, jak obniżyć ryzyko zastojów produkcyjnych dzięki automatyzacji poszczególnych procesów lub całych linii produkcyjnych. Szybkość i stałe tempo utrzymywane przez składarkę do kartonów to dopiero początek. Robot nie odczuwa zmęczenia, nie potrzebuje przerw, a wydajność nigdy nie spada – dzięki czemu firma notuje wzrosty efektywności.

 

Jednak optymalizacja produkcji to nie tylko aspekty wydajnościowe, to również zwiększone bezpieczeństwo w zakładzie pracy oraz odciążenie pracowników od często żmudnych i rutynowych czynności, które w perspektywie czasu źle działają na kondycję fizyczną i psychiczną zatrudnionych osób. Możliwość przekierowania pracowników do innych zadań może znacząco podnieść możliwości przedsiębiorstwa, ponieważ, o ile składanie kartonów może wykonywać robot, o tyle istnieje szereg czynności, w których to dominuje potencjał ludzki.

 

Nasze maszyny oferują szerokie możliwości, chociażby składania na przemian kartonów o różnych wymiarach. Są także w stanie zasilać różnymi kartonami kilka linii pakujących. Opcje te znacznie przewyższają zakres pracy standardowych maszyn.

Składanie kartonów

Rozkładarka do kartonów – nowoczesne rozwiązania i dbałość o detale

Automatyczne składanie kartonu to doskonały przykład czynności, którą możemy całkowicie zautomatyzować. W naszych rozkładarkach stosujemy wieloosiowe układy, które przekładają się na możliwość precyzyjnego dopasowania parametrów takich jak między innymi prędkość linii produkcyjnej czy kształt i wymiary kartonów. Nasze roboty wyposażone są również w automatyczne rozpoznawanie rodzaju kartonów, dzięki czemu natychmiastowo dopasowują odpowiedni program pakujący.

 

W Raion Automatyka dbamy o detale, ponieważ wiemy, że to właśnie szczegóły umożliwiają wprowadzanie efektywnych rozwiązań. Dlatego też dopasowujemy składarki do kartonów do indywidualnych wymagań klienta oraz oferujemy dodatkowe produkty i usługi, które są kompatybilne z maszynami do składania kartonów, dzięki czemu możliwa jest automatyzacja większości procesów produkcyjnych.