Giętarki do drutu

Giętarki do drutu i prętów sterowane numerycznie CNC zapewniają wysoką precyzję oraz powtarzalność wykonywanych detali. Wykonujemy maszyny, które są w stanie kształtować drut zbrojeniowy (żebrowany), gładki i sprężynowy, o średnicach od 4 do 14 mm. Możliwe jest kształtowanie dwóch drutów w tym samym czasie. Nasze maszyny wykonujemy w wariantach 2D oraz 3D – gięcie płaskie lub trójwymiarowe. Produkcja nawet skomplikowanych detali z wykorzystaniem naszych maszyn to gwarancja większej wydajności produkcyjnej. Częścią składową urządzenia jest automatyczny odwijak do zwoju drutu, natomiast w samej maszynie drut w pierwszej kolejności poddawany jest prostowaniu przez zestaw specjalnych rolek. Zintegrowany nóż oraz sterowanie automatyczne powodują, że obsługa maszyny wymaga minimalnych nakładów pracy operatora.

W zależności od stopnia złożoności wyrobu oraz jego gabarytów, wydajność giętarki wynosi do kilkudziesięciu sztuk wyrobu na minutę.

gietarka drut 1

W przypadku konieczności wykonywania niestandardowych wyrobów – kształtów zamkniętych lub niestandardowych gięć, możliwość integracji maszyny z manipulatorami przemysłowymi, prasami lub innymi urządzeniami obróbczymi.

 

Układ sterowania maszyny umożliwia tworzenie programów (sekwencji ruchów poszczególnych osi maszyny) do wykonywania różnych detali. Tworzenie programów polega na manipulacji osi maszyny za pomocą zadajnika ręcznego (jog) i zapisywaniu poszczególnych ruchów, tworząc w ten sposób sekwencję kroków realizujących kolejne gięcia oraz wysunięcia drutu. Kroki programu można również modyfikować za pomocą panelu dotykowego (modyfikacja/korekta kąta gięcia, długości wysunięcia drutu czy prędkości ruchu).

gietarka drut pulpit kopia

Utworzone programy są zapisywane w pamięci urządzenia. Operator wybiera odpowiedni program dla detalu, który chce wykonywać z listy utworzonych programów. Uruchomienie wybranego programu skutkuje rozpoczęciem zapisanej sekwencji ruchów maszyny, realizując wykonywanie detalu. Maszyna umożliwia zadanie ilości sztuk detalu do wykonania.

 

Programy można również zapisać na pendrive, a następnie modyfikować na komputerze PC.