Blog
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższymi artykułami.
Maszyny pakujące – Nieustanny rozwój i wysoka wydajność
27 Listopad 2024
Automatyzacja procesów pakowania oraz wykorzystanie maszyn pakujących odgrywa coraz większą rolę w dzisiejszym przemyśle produkcyjnym. W dynamicznie rozwijających się branżach, automatyzacja tego etapu stała się wręcz niezbędna. Rozwiązania te przynoszą szereg kluczowych korzyści, które chcemy Wam przedstawić w tym artykule. Jego autorem jest Bartosz Czeliński, konstruktor w Raion Automatyka, który podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie automatyzacji procesów pakowania.
Języki programowania sterowników PLC
21 Sierpień 2024
Witajcie w drugiej części naszego artykułu na temat sterowników PLC! Jeśli nie mieliście jeszcze okazji zapoznać się z pierwszą częścią, zachęcamy do zapoznania się z artykułem pt. "Co to jest sterownik PLC?".
W tej części Andrzej Bogusz, ekspert w dziedzinie automatyki z Raion Automatyka, przedstawia zarys historyczny rozwoju sterowników PLC oraz „ojca sterowników programowalnych”. Dogłębnie przyjrzymy się również językom programowania PLC i oprogramowaniu sprzętowemu – Hardware.
Co to jest sterownik PLC i jakie są jego zastosowania?
12 Sierpień 2024
Wraz z rewolucją przemysłową i wejściem w Przemysł 4.0 programowalne sterowniki logiczne stały się koniecznym standardem. Obecnie każdy mniejszy lub większy park maszynowy posiada nawet kilka sterowników PLC, a sam sterownik stał się jednym z najważniejszych urządzeń automatyki przemysłowej. Dowolny proces technologiczny, który chcielibyśmy w znaczącym stopniu zautomatyzować wiąże się z wykorzystaniem sterownika PLC. Aktualnie na rynku istnieje wiele sterowników o rozmaitych specyfikacjach i potrzebach dostosowanych pod wymagania klienta. Zagłębmy się w ten temat razem z Andrzejem Boguszem, programistą PLC w Raion Automatyka.
Programowanie robotów przemysłowych
22 Lipiec 2024
Programowanie robotów przemysłowych to liczący się aspekt współczesnej automatyzacji, umożliwiający zautomatyzowanym maszynom wykonywanie złożonych zadań z niezwykłą precyzją i efektywnością. Same roboty przemysłowe, stosowane do szerokiego spektrum zadań – od montażu i paletyzacji po spawanie i cięcie – przyczyniają się do znaczącego zwiększenia produktywności i redukcji kosztów operacyjnych w przemyśle. Tym, co ma jednak bezpośredni wpływ na ich wydajność, jest właściwe zaprogramowanie. Jak to zrobić? Odpowiadamy!
Optymalizacja procesów produkcyjnych
20 Czerwiec 2024
Wzrost konkurencji oraz rosnące oczekiwania klientów wymuszają na przedsiębiorcach konieczność poszukiwania nowych metod poprawy wydajności i redukcji kosztów. Optymalizacja produkcji nie tylko pozwala na osiągnięcie wyższej jakości produktów, ale również znacząco wpływa na zmniejszenie marnotrawstwa surowców i energii. Powszechnie znane sposoby optymalizacji procesów produkcyjnych obejmują zastosowanie nowoczesnych technologii, implementację metodologii Lean Manufacturing oraz analizę danych produkcyjnych.
Awaryjne zatrzymywanie maszyny a bezpieczeństwo
9 Maj 2024
Automatyzacja lub innymi słowy projektowanie maszyn automatycznych to złożony proces, który stawia bezpieczeństwo operatorów na pierwszym planie. Jednym z filarów ochrony jest awaryjne zatrzymywanie maszyny. Mechanizm ten umożliwia bezpośrednie zatrzymanie urządzenia w razie wykrycia zagrożenia, chroniąc operatora przed potencjalnymi obrażeniami. Piotr Kowalski, Automatyk/Projektant firmy Raion Automatyka, przedstawia świeże spojrzenie na temat dotyczący bezpieczeństwa i zarządzania ryzykiem w zautomatyzowanych systemach.