Automatyzacja pakowania

Automatyzacja pakowania w przemyśle produkcyjnym to proces wykorzystujący zaawansowane technologie i maszyny do automatycznego pakowania produktów. Głównym celem automatyzacji pakowania jest zwiększenie efektywności, precyzji i wydajności procesu pakowania, jednocześnie minimalizując udział pracy ludzkiej. Dzięki temu można wykorzystać kapitał pracowniczy do mniej rutynowych zadań. W Raion Automatyka oferujemy pełne zaplecze produktowe i usługowe, dzięki któremu możemy wprowadzić automatyzację znaczących elementów pracy zakładu – takich jak między innymi proces pakowania i paletyzacji.

Automatyzacja procesu pakowania – efektywność i optymalizacja

Pakowanie produktów to jeden ze znaczących kroków produkcyjnych – często to właśnie od niego zależy efektywność całego procesu. Maszyny do automatycznego pakowania Raion są zaprogramowane do wykonywania zadań z dużą precyzją i dokładnością, co minimalizuje ryzyko błędów, zapewnia jednolitą pracę oraz zwiększenie wydajności procesu pakowania. Maszyny pracują bez przerw – 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, co przyspiesza produkcję i skraca czas pakowania.

 

Ważna jest także optymalizacja pod kątem minimalizacji zużycia materiałów opakowaniowych, takich jak taśmy, folie, pudełka czy torby. To pomaga zmniejszyć koszty i negatywny wpływ na środowisko. Jednocześnie automatyzacja w procesie pakowania pozwala znacząco poprawić bezpieczeństwo w zakładzie pracy – poprzez eliminację niebezpiecznych zadań, które do tej pory musieli wykonywać pracownicy.

 

Nie bez przyczyny automatyzacja kolejnych etapów z Raion Automatyka jest coraz bardziej popularna w przemyśle produkcyjnym ze względu na jej liczne korzyści, zarówno ekonomiczne, jak i operacyjne. Firmy – nasi klienci, którzy inwestują w automatyzację pakowania – mogą znacząco polepszyć efektywność swojej produkcji i zyskać przewagę konkurencyjną na rynku.

Automatyzacja pakowania

AUTOMATYZACJA PAKOWANIA – ETAPY

 

Maszyny pakujące, które znajdują się w naszej ofercie, tworzą spójną całość wydajnej linii pakującej. Dzięki temu procesy pakowania zachodzą w odpowiedniej kolejności i możliwe jest szybkie, poprawne automatyczne pakowanie, które znacząco podnosi możliwości wytwórcze firmy.

 

Nasi specjaliści to doświadczeni konstruktorzy, którzy stworzyli systemy automatyzacji procesu pakowania oraz urządzenia, które umożliwiają niezwykłą precyzję podejmowanych akcji. Co dokładnie składa się na proces automatycznego pakowania?

Case erector

Case erector, zwany również automatem do składania kartonów lub maszyną do składania opakowań, to automatyczne urządzenie wykorzystywane do szybkiego i precyzyjnego rozkładania kartonów, czyli opakowań zbiorczych. Case erector jest często wykorzystywany w procesie pakowania, szczególnie w przemyśle produkcyjnym i logistycznym, aby przygotowywać opakowania na produkty przed ich umieszczeniem wewnątrz.

Case packer

Case packer, czyli inaczej kartoniarka, to maszyna przeznaczona do pakowania produktów do zbiorczych i jednostkowych opakowań. Każda kartoniarka jest projektowana i tworzona zgodnie z indywidualnymi wymaganiami klientów na wieloosiowych układach kartezjańskich lub z wykorzystaniem przegubowych manipulatorów przemysłowych.

Zaklejarka

Zaklejarki, znane również jako maszyny do zamykania i zaklejania opakowań, są urządzeniami wykorzystywanymi w zakładach produkcyjnych i magazynach do zamykania różnych rodzajów opakowań, takich jak pudełka, kartony, torebki, worki czy opakowania foliowe. Służą one do uszczelniania opakowań i gwarantują, że zawartość jest zabezpieczona i zachowa jakość w trakcie transportu oraz przechowywania.

Zrobotyzowana paletyzacja

Nasi specjaliści wykonują całe stacje przeznaczone do zrobotyzowanej paletyzacji oraz depaletyzacji. Są one ważnym aspektem i wykończeniem całego procesu produkcji i pakowania, dlatego też istotne jest, aby roboty dopasowane były do takich czynników jak choćby warunki techniczne zakładu czy obiekty manipulacji. Ciekawą alternatywą jest system Smart Palletizer, który cechują się wysoką mobilnością i łatwością użytkowania. To świetne rozwiązanie dla osób, które dopiero zaczynają wprowadzać automatyzację do swoich firm.

Raion Automatyka – automatyzacja procesów pakowania i integracja systemów

Dynamicznie zmieniające się wymagania rynku pokazują, że przedsiębiorstwa muszą odnaleźć się w nowej, zrobotyzowanej rzeczywistości. W Raion Automatyka nie tylko wyposażymy Państwa firmę w nowoczesne roboty przemysłowe, ale także zintegrujemy ich systemy i stworzymy w pełni automatycznie linie produkcyjne, których ostatnim etapem będzie pakowanie produktów i umieszczanie ich na paletach. Dodatkowo nasi specjaliści dopasują najlepsze rozwiązania do specyfiki, możliwości przestrzennych i rodzaju produkcji w Państwa zakładzie, co przełoży się na wyeliminowanie przestojów oraz błędów.

Automatyczne pakowanie

Automatyzacja procesu pakowania – dlaczego my?

Nasz zespół składa się ze specjalistów pełnych wiedzy, umiejętności i pasji do tworzenia zrobotyzowanych stanowisk przemysłowych. Zajmujemy się projektowaniem, konstruowaniem i programowaniem PLC stanowisk robotycznych. Przełamujemy standardowe podejście do automatyzacji i proponujemy naszym klientom zupełnie nowe, zaprojektowane pod konkretną działalność rozwiązania, dzięki którym firma wejdzie na kolejny poziom konkurencyjności.

 

Oferujemy szereg usług i produktów, które pozwolą przeprowadzić technologiczną transformację w Państwa przedsiębiorstwie i doprowadzą do znaczącej poprawy efektywności i wydajności. Wprowadzamy firmy w erę Przemysłu 4.0, która uznawana jest za czwartą rewolucję przemysłową. Zachęcamy do zapoznania się z zakresem naszych działań. Odpowiemy na wszelkie pytania i przygotujemy dla Państwa wstępne analizy!

Automatyzacja procesów pakowania