Maszyna przemysłowa na zamówienie. Od projektu po wykonanie

Postęp technologiczny umożliwił, ale również wymusił, automatyzację wielu procesów. Dzięki zastosowaniu maszyn w miejsce ludzi stało się możliwym kilka bardzo istotnych elementów. Po pierwsze, poprawiono bezpieczeństwo. To co do tej pory wykonywali ludzie, teraz wykonują maszyny. Nie ma więc ryzyka wystąpienia oparzeń, złamań czy poważniejszych obrażeń, ponieważ teraz te niebezpieczne czynności wykonują maszyny. Po drugie, skrócono czas pracy. W zasadzie sam zakład pracy pracuje równie długo, jednak dzięki komputeryzacji możliwym stało się skrócenie czasu pracy nad jednym elementem, a w konsekwencji również całym produktem. Człowiek nigdy w identyczny sposób nie nadąży z wypełnianiem kolejnych zdań, tak szybko i płynnie jak to robią maszyny. W krótkim czasie można wykonać to co dany zespół robiłby przez kilka dni, a nawet nie. Automatyka przemysłowa to również poprawa jakości. Wprowadzone parametry danego produktu pozwalają na jego wytworzenie zgodnie z projektem przy bezbłędnej powtarzalności, czyli kolejny element, któremu człowiek nie jest w stanie dorównać. Dlatego wiele firm produkcyjnych korzysta z rozwiązań firmy Raion i automatyzuje swoje linie produkcyjne, zwiększając ergonomię oraz swoje zyski.

Maszyna przemysłowa – projekt.

Kluczowym elementem każdego przedsięwzięcia, którego podejmują się takie firmy jak Raion, jest projekt. Projekt to koncepcja, która kolejno służy realizacji danej maszyny. Uwzględnia on zawsze zapotrzebowanie, które opiera się o wymagania danego przedsiębiorstwa, na które składają różne elementy maszyny, rozmiar, kolejne etapy linii produkcyjnej, rozstaw etc. Nim więc projekt powstanie, firma go wykonująca musi otrzymać wcześniej wszystkie szczegóły, związane z przeznaczeniem danej maszyny, w tym tego, jakie zadania ma wykonywać oraz czy ma być częścią całego systemu i z nim współpracować. Etap ten uwzględnia wszystkie wyliczenia oraz stanowi obraz tego jak dokładnie będzie maszyna wyglądała i z czego się będzie składała.

Maszyna przemysłowa – wykonanie.

Gdy firma produkująca maszyny przemysłowe na zamówienie ma już gotowy projekt, przechodzi do drugiego etapu, czyli jego realizacji. Wykonanie maszyny składa się z dwóch etapów. Pierwszym jest przygotowanie części zgodnie z projektem. Te, są w odpowiednich procesach przygotowywane zgodnie z zaleceniami projektowymi. Gdy już kolejne elementy są gotowe, firma przechodzi do drugiego etapu, czyli montażu maszyny, wraz z jego sterowaniem, po którym przechodzi się do fazy testów, po którym możliwe jest wprowadzenie odpowiednich modernizacji. Jeśli maszyna działa dobrze, transportowana jest do hali przemysłowej danej firmy. Realizacja na zamówienie jest doskonałym rozwiązaniem, ponieważ pozwala dopasować pojedynczą maszynę, a nawet całą linię produkcyjną do indywidualnych potrzeb. To z kolei daje możliwość zwiększenia mocy przerobowych przedsiębiorstwa, poprzez utworzenie jednego spójnego systemu, który działa płynnie i szybko.

Wróć