Przemysłowe znaczenie programowania PLC

Automatyka przemysłowa pozwala zakładom produkcyjnym rozwijać się, przy zminimalizowaniu kosztów wytwarzania. Dzięki niej przedsiębiorstwa umacniają swoją pozycję na rynku. Zakłady muszą nadążać za rynkiem, który nie stoi w miejscu. Konkurencja jest coraz większa, więc bez inwestycji w automatyzację przemysłową, produkcja może być nieopłacalna. Jest więc ogromne zapotrzebowanie na automatyzację przemysłową, która pozwala częściowo lub całkowicie zastąpić pracę człowieka nowoczesnymi maszynami. Automatyka przemysłowa umożliwia zwiększanie wydajności produkcji i poprawianie jej jakości. Jednak za technologią kryje się coś więcej. Nowoczesne oraz zrobotyzowane maszyny dostarczają szczegółowych danych o tempie pracy, wszystkich usterkach i awariach, a także o problemach, jakie wynikają przy połączeniach między działami, odpowiedzialnymi za produkcję. Dzięki automatyzacji jest możliwość natychmiastowej reakcji, w przypadku wystąpienia problemów na produkcji.

Zastosowanie automatyki przemysłowej – korzyści.

Automatyka przemysłowej przynosi same korzyści. Wystarczy wymienić kilka jak np.: podniesienie jakości i wydajności produkcji, obniżenie kosztów wytwarzania. To już przemawia za nowymi technologiami. Automatyka przemysłowa w zasadzie odwróciła o 360 stopni procesy produkcji oraz wyposażenie hal w fabrykach. Linie produkcyjne składają się oczywiście z maszyn odpowiedzialnych za wytwarzanie produktów oraz z kontrolnych i pomiarowych narzędzi. Mamy więc komputery przemysłowe i oprogramowania, a także sterujące urządzenia. Odpowiednie oprogramowanie w systemach zarządzania produkcją, rejestrują jej procesy, umożliwiając jednocześnie nadzorowanie jakości, monitorowanie, sterowanie maszynami i raportowanie. Automatyka przemysłowa jest wprowadzana w zakładach wytwórczych, na coraz szerszą skalę, ponieważ oprócz korzyści produkcyjnych, jej zaletą jest większe bezpieczeństwo pracowników. Urządzenia pracują w trudnych warunkach i bez przerwy, bez narażania zdrowia i życia pracowników.

Przemysłowe znaczenie programowania PLC.

Nowoczesne systemy sterowania nadzorują działanie pojedynczych maszyn i całych ciągów technologicznych. Jednym z etapów tworzenia takich systemów jest programowanie PLC. Jedną ze specjalności firmy Raion z Poznania jest sterowanie robotami przemysłowymi. Firma tworzy profesjonalne systemy automatyki. Kompleksowe prace realizuje w czterech etapach, począwszy od projektu, poprzez montaż, programowanie, aż po programowe uruchomienie. Dzięki doświadczeniu zdobytemu podczas przeprowadzania wielu różnorodnych projektów, usługi Raion stoją na najwyższym poziomie. Poprawa wydajności i szybkości pracy w zakładach przemysłowych jest możliwa, dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Projektuje i wykonuje systemy automatyki oraz zajmuje się budową maszyn. Wykonujemy programowanie PLC oraz wdraża systemy Basic MES. Jednym z obszarów działalności jest robotyka i związana z nią automatyzacja linii pakujących i produkcyjnych.

Systemy MES.

System MES (Manufacturing Execution System) jest produktem, którego działanie wymaga połączenia informatyki, programowania, automatyki i innych dziedzin. Jego zadaniem jest śledzenie i zbieranie informacji podczas procesów produkcyjnych, co wpływa na zwiększenie wydajności oraz poprawienie jakości produkcji. System zarządzania produkcją MES stosowany w firmie Raion posiada budowę modułową, która pozwala dostosować system do każdego rodzaju przedsiębiorstwa i charakteru produkcji. Pozwala kontrolować produkcję, magazyn, zamówienia, sprzedaż, realizację i rozliczanie produkcji, dokumentację, zarządzanie projektami itp. Zakład produkcyjny mając dostęp do systemu MES, ma możliwość monitorowania procesów produkcyjnych, kosztów i sprzedaży. Zadaniem systemu MES wprowadzanych przez firmę Raion jest poprawienie jakości produkcji i dzięki temu, uzyskanie przewagi nad konkurencją. Czy to możliwe? Tak, ponieważ kadra zarządzająca ma natychmiastowy dostęp do raportów i analiz, więc może skutecznie planować działania

Wróć