Ułatwienie kontroli procesów - systemy wizyjne od inżynierów Raion

Automatyka przemysłowa jest obecnie bardzo zaawansowana i coraz więcej procesów odbywa się bez bezpośredniego udziału człowieka, co przyspiesza prace, a także ją ułatwia. Jednak postęp sprawia, że niezbędne stają się systemy wizyjne, które umożliwiają kontrolowanie jakości. Można je obecnie wykorzystywać w coraz większej ilości miejsc i doskonale wykonują swoje zadanie.

Co warto wiedzieć o systemach wizyjnych?

Stawiając na rozwój przedsiębiorstwa czy marki, z pewnością w zakładach produkcyjnych niezbędne będą odpowiednie systemy wizyjne. Wizja maszynowa musi zostać odpowiednio zaprojektowana i wdrożona dla danego zakładu, dlatego wskazane jest, aby zajmowali się tym doświadczeni inżynierowie. Pośród popularnych urządzeń znajdują się m.in. czujniki optyczne, a także kamery. Urządzenia zbierają i przetwarzają obrazy. Mogą one być różnej wielkości i pozwalają na sprawdzanie jakości wyrobów z automatycznych linii produkcyjnych. Czujniki często umieszcza się na samym końcu, a jako ich zadanie ustawia się konieczność sprawdzenia etykiet przed wysyłką produktów.

Wyróżniamy różne rodzaje czujników, m.in. refleksyjne, odbiciowe, odległości czy koloru lub kontrastu. Takie rozwiązania sprawdzają się przy automatycznych liniach produkcyjnych, bo jak łatwo zauważyć, dla człowieka sprawdzanie przez 8 godzin etykiet produktów w pełni wydajnie i z taką samą dokładnością może okazać się wręcz niemożliwe i bardzo monotonne.

Systemy tylko od najlepszych

Jak już wspomnieliśmy systemy wizyjne muszą być skrojone na miarę. Musi być dopasowany do rozwiązań i urządzeń stosowanych w danej fabryce czy innym zakładzie przemysłowym. Z tego powodu najlepiej postawić na profesjonalne rozwiązania i indywidualne zaprojektowanie całego systemu, specjalne dla naszej firmy. Dobrze również jeśli ta sama firma zajmie się ich wdrożeniem, a jej doświadczenie będzie naszym gwarantem wysokiej jakości i skuteczności pracy produkcyjnej w kolejnych miesiącach. Do klientów będą trafiać tylko najwyższej jakości produkty.

Wróć